Kornelia Imierska ze złotym, Nataniel Domała ze srebrnym medalem w 70. finale MZTS – Memoriale Red. J. Strzałkowskiego

27.04.2026
Kornelia Imierska ze złotym, Nataniel Domała ze srebrnym medalem w 70. finale MZTS – Memoriale Red. J. Strzałkowskiego

W sobotę, 25 kwietnia w hali OSiR Targówek rozegrano 70. finał Mazowiecki Turniej Tenisa Stołowego – Memoriał Janusza Strzałkowskiego – jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów młodzieżowych w regionie. Wśród 72 uczestników reprezentujących 31 klubów i szkół z Mazowsza, nasz klub reprezentowała czwórka zawodników i zawodniczek: Kornelia Imierska, Barbara Dubrow, Franciszek Ciruk i Nataniel Domała.

Największy sukces odniosła Kornelia Imierska, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii dziewcząt (grupa średnia), sięgając po 1. miejsce. To świetny rezultat potwierdzający jej wysoką formę oraz systematyczną pracę treningową. Kornelia w drodze po złoty medal straciła tylko jednego seta w całym turnieju!

W tej samej grupie, ale w kat. chłopców Nataniel Domała który w drodze do finału nie stracił nawet jednego seta, sięgnął po srebrny medal, ulegając dopiero w finale Wiktorowi Marcowi.

W czołówce zameldował się również Franciszek Ciruk, który w kat. chłopców starszych zajął 4. miejsce oraz Barbara Dubrow, która również zajęła 4. miejsce w kat. dziewcząt młodszych.

fot. Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Trzecia kolejka NLTS rozstrzygnięta!

20.04.2026
Trzecia kolejka NLTS rozstrzygnięta!

W trzecim turnieju ligowym w 1. lidze Nowodworskiej Ligi Tenisa Stołowego najlepszy okazał się Rafał Guzek, który zrewanżował się Szymonowi Dubrow za finał poprzedniej kolejki ligowej. W meczu o trzecie miejsce, lepszy od Artura Licińskiego był Robert Faber.

Podium 1. liga:
1. Rafał Guzek
2. Szymon Dubrow
3. Robert Faber

W drugiej lidze zagraliśmy systemem grupowo-pucharowym. Patrząc na aktualny tego dnia ranking mieliśmy kilka niespodzianek. Z dwóch grup do półfinałów awansowały po dwie osoby. W finale lepszy od Rafała Brodewicza był Marek Mośkiewicz. W meczu o trzecie miejsce Daniel Domała zwyciężył z Michałem Mrozem.

Podium 2. liga:
1. Marek Mośkiewicz
2. Rafał Brodewicz
3. Daniel Domała

Pełne wyniki i klasyfikacja generalna -> TUTAJ

Ostatni turniej tej edycji nasi ligowcy rozegrają 15.05.2026 r.

Kwalifikacje do Drużynowych Mistrzostw Polski: Juniorki KTS-u z awansem!

19.04.2026
Kwalifikacje do Drużynowych Mistrzostw Polski: Juniorki KTS-u z awansem!

Niemałą niespodzianką zakończyły się Kwalifikacje do Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii Juniorek. Nasze zawodniczki – Maja Chuderska i Małgorzata Majchrzak – ograły faworytki z MUKS Start Nadarzyn i zagrają w mistrzostwach kraju! O awans do zmagań ogólnopolskich rywalizowali jeszcze nasze młodziczki (druga drużyna), młodzicy, kadeci i juniorzy. Pierwsza drużyna młodziczek w składzie: Martyna Sochocka, Kornelia Imierska i Oliwia Brandebura z racji wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim wystąpi na krajowych mistrzostwach bez konieczności gry w kwalifikacjach.

MŁODZICZKI:

Tego dnia w młodziczkach rywalizowała nasza druga drużyna, w której skład wchodziły: Wiktoria Paszkowska i Olga Nyc. Zmagania rozpoczęły się od etapu półfinału, gdzie przeciwniczkami były zawodniczki z Nadarzyna – Wiktoria Wesołowska i Pola Krzemińska. Każdy z trzech pojedynków naszych dziewczyn był bardzo wyrównany, lecz ostatecznie wszystkie zostały przechylone na korzyść rywalek i mecz zakończył się wynikiem 0:3. W meczu o trzecie miejsce na nasze zawodniczki czekała druga drużyna Sokoła Serock. Mecz ten był jeszcze bardziej wyrównany i do rozstrzygnięcia potrzebne było pełne pięć pojedynków. Ostatecznie to nasze dziewczyny wygrały 3:2; dwa punkty zdobyła Wiktoria Paszkowska i jeden punkt dorzuciła Olga Nyc. W związku z tym nasze młodziczki zakończyły kwalifikacje na trzecim miejscu.

MŁODZICY:

Nasi młodzicy rozpoczęli zmagania od ćwierćfinału, gdzie czekała na nich Spójnia Warszawa. Naszą drużynę tego dnia tworzyli: Nataniel Domała i Szymon Dąbrowski – grający na co dzień jeszcze w kategorii skrzatów. Walka była zacięta, lecz ostatecznie górą byli zawodnicy Spójni, którzy wygrali 3:2, a oba punkty dla naszego zespołu wywalczył Nataniel. Kluczowa okazała się gra podwójna, gdzie Nataniel z Szymkiem prowadzili w czwartym secie 7:3 i byli blisko doprowadzenia do stanu 2:2 w pojedynku deblowym, lecz ostatecznie rywale odrobili straty i wygrali 3:1. Szymek mimo bardzo ambitnej postawy musiał uznać wyższość starszych o nawet cztery lata przeciwników. Ostatecznie młodzicy skończyli kwalifikacje na miejscach 5-8.

KADECI:

Drużyna kadetów w składzie: Hubert Żółkiewski i Franciszek Ciruk również rozpoczynała zmagania od ćwierćfinału. W nim rywalami był drugi zespół Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Nasi zawodnicy zagrali bardzo pewnie i 3:0 pokonali rywali. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek Franka z Mateuszem Dąbrowskim, który nasz zawodnik rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w piątym secie. W półfinale czekał już pierwszy zespół Bogorii, czyli główni faworyci do awansu: Oliwier Odolczyk i Piotr Zioło. Pierwsze gry singlowe niestety padły łupem rywali. Nasi zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania i wygrali grę podwójną – co należy docenić, bo ich rywale to deblowi Mistrzowie Mazowsza Kadetów sprzed tygodnia. Niestety w kolejnej grze Hubert przegrał 1:3 z Piotrem Zioło, w związku z czym rywale triumfowali w całym meczu 3:1. W ostatnim spotkaniu tego dnia, jakim był mecz o 3. miejsce Hubert i Franek mierzyli się z Bronią Radom. Pierwsze gry padły na remis: Hubert przegrał 0:3 z Krzysztofem Zajączkowskim, a Franek pokonał 3:0 Piotra Naporę. W grze podwójnej rywale triumfowali w trzech setach i nasi zawodnicy musieli wygrać oba ostatnie single by zwyciężyć w całym meczu. Ta sztuka się udała – Hubert pokonał 3:0 Naporę, a Franek 3:1 Zajączkowskiego, w związku z czym kadeci, podobnie jak nasze młodziczki, zajęli 3 miejsce.

JUNIORKI:

Oprócz naszych juniorek do rywalizacji przystąpiła tylko jedna drużyna – MUKS Start Nadarzyn. W tej kategorii czekał nas więc tylko jeden mecz, który miał wyłonić drużynę kwalifikującą się na Drużynowe Mistrzostwa Polski. Na pierwsze prowadzenie wyprowadził nas Maja Chuderska, która 3:1 ograła Emilię Laskowską. W następnym pojedynku straty zostały odrobione, bowiem Małgorzata Majchrzak przegrała 0:3 z Magdaleną Zatyką. Gra podwójna dostarczyła niesamowitych emocji i trzymała w napięciu do samego końca. Maja i Gosia przegrywały już 7:10 w piątym secie, lecz ostatecznie obroniły cztery piłki meczowe i triumfowały 13:11! Przy stanie 2:1 dla naszej ekipy do stołu podeszła Gosia i wprowadzona z ławki Nikola Belica. Gosia po bardzo dobrej grze pokonała swoją rywalkę 3:1, rewanżując się za porażkę w meczu o brązowy medal indywidualny sprzed tygodnia i zapewniając drużynie awans na Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów!

JUNIORZY:

Nasi juniorzy swoje zmagania rozpoczęli od półfinału, a za rywali mieli zawodników warszawskiej Spójni. Mecz od początku był bardzo zacięty. Pierwsze dwa pojedynki nie bez kłopotów wygrali liderzy swoich drużyn – dla nas Maciej Janik, który wygrał 3:1 z Karolem Szeszko, a dla rywali Oliwier Panasiuk, który w takich samych rozmiarach pokonał Miłosza Grabowskiego. W trzecim pojedynku Łukasz Krokowski przegrał 0:3 z Michałem Saweckim i to rywale objęli prowadzenie 2:1. Stan rywalizacji wyrównał Maciek, który w trzech setach pokonał Panasiuka. O wszystkim miał zdecydować pojedynek Miłosza z Szeszko. W nim sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie doszło do piątego seta, w którym Miłosz miał dwie piłki meczowe, lecz ostatecznie to rywal zwyciężył 14:12 i wprowadził swoją drużynę do finału. W meczu o trzecie miejsce nasi zawodnicy odnieśli zwycięstwo 3:2 nad Returnem Piaseczno. Ponownie dwa punkty zdobył Maciej Janik, a decydujący punkt dorzucił Łukasz Krokowski, który ograł 3:1 Pawła Jankowskiego.

Małgorzata Majchrzak Mistrzynią Mazowsza juniorek w grze podwójnej! Cztery medale naszych zawodników

13.04.2026
Małgorzata Majchrzak Mistrzynią Mazowsza juniorek w grze podwójnej! Cztery medale naszych zawodników

W niedzielę na warszawskim Targówku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza w kategoriach kadetów i juniorów. W ramach tych turniejów wyłoniono również reprezentantów Mazowsza na Mistrzostwa Polski w tych kategoriach wiekowych. Nasz klub reprezentowało w tym turnieju 10 reprezentantów: 4 w kadetach i 6 w juniorach

KADECI:

W tej kategorii wiekowej reprezentowało nas czterech zawodników. Pierwszy do stołu podszedł Kacper Sikora, który jako jedyny z naszych musiał grać pierwszą rundę  i poradził sobie wzorowo – pewne zwycięstwo 3:0. W drugiej rundzie niestety za mocny okazał się Piotr Napora z Broni Radom, rozstawiony z nr ,,3″ w kwalifikacjach. Kacper mimo ambitnej postawy nie dał rady postawić się swojemu rywalowi i przegrał 0:3. Na tym etapie do turnieju dołączyli Franciszek Ciruk, Hubert Żółkiewski i Marceli Leszczyński, którzy pewnie po 3:0 wygrali swoje gry. Następna runda, czyli mecze o awans do ćwierćfinału kończyły się zmiennym szczęściem dla naszych reprezentantów. Marceli po zaciętej grze przegrał 1:3 z Szymonem Sałkiem z Broni Radom. Równolegle Hubert pokonał 3:0 Huberta Kołacza ze Startu Nadarzyn, za to prawdziwą sensację sprawił Franek, który po bardzo dobrej grze ograł rozstawionego z nr ,,2″ Krzysztofa Zajączkowskiego, również reprezentanta Radomskiej Broni, 3:1 w setach. Brawo Franek! W następnej rundzie nasz zawodnik był bliski kolejnej sensacji, bowiem minimalnie 2:3 uległ również dużo wyżej rozstawionemu Timurowi Truhtanovowi z warszawskich Kabat. W związku z tym Franek skończył eliminacje na miejscach 5-8. Pewne zwycięstwo 3:0 nad Piotrem Naporą odnotował z kolei Hubert, awansując do półfinału którego stawką był awans na Mistrzostwa Polski i ,,pomścił” w nim Franka wygrywając pewnie 3:0 z Truhtanovem, dzięki czemu awansował na Mistrzostwa Polski Kadetów! W meczu finałowym Hubert niestety przegrał 0:3 z Adamem Osicą z GKTSu Wiązowna, przez co nie awansował do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza, kończąc turniej kwalifikacyjny na 2. miejscu.

W grze podwójnej Franek z Marcelim również zagrali bardzo dobre zawody. Najpierw w 1/8 finału pokonali 3:0 parę z Grodziska Mazowieckiego: Krzysztofa Kozłowskiego i Mateusza Dąbrowskiego, a w meczu ćwierćfinałowym stoczyli kapitalną walkę z inną grodziską parą: Piotrem Zioło i Oliwierem Odolczykiem, z którymi ostatecznie przegrali 2:3. Ćwierćfinał z kolei pewnie przeszedł Hubert, grający w parze z Adamem Osicą. W meczu półfinałowym na ich drodze stanęli Zioło i Odolczyk, którzy okazali się za silni i Hubertowi z Adamem została walka o brąz. Niestety ten mecz też nie poszedł po ich myśli i mocniejsi okazali się Piotr Napora i Szymon Sałek, którzy po czterosetowej walce zdobyli medal brązowy.

JUNIORZY:

Wśród juniorów do stołów pierwsi podeszli chłopcy. Każdy z naszych reprezentantów pewnie przeszedł pierwszą rundę – Maciej Janik i Miłosz Grabowski wygrali swoje gry po 3:0, a Łukasz Krokowski wygrał walkowerem. W meczach 1/8 ponownie pewne zwycięstwa odnotowali Maciek (3:0 z Kamilem Mikołajczukiem) i Miłosz (3:1 z Krystianem Arendarskim), Łukasz natomiast stoczył zacięty bój z rozstawionym z nr ,,3″ Oliwierem Panasiukiem i odpadł z dalszych zmagań. W ćwierćfinałach Miłosz zagrał świetny pojedynek z Piotrem Łąckim, lecz ostatecznie przegrał 1:3. Zwycięstwem 3:0 natomiast zakończył się mecz Maćka z Pawłem Jankowskim. Na tym etapie do stołów podeszły też juniorki, które z racji małej obsady zaczynały zmagania od ćwierćfinałów. Na tym etapie zwycięstwo 3:0 z Nikolą Belicą odnotowała Maja Chuderska, natomiast porażki zanotowały nasze pozostałe zawodniczki – Maja Świderska 0:3 z Antoniną Zembowicz, a Gosia Majchrzak 1:3 z Emilią Laskowską. W półfinałach Maciek wygrał pewnie 3:0 z Miłoszem Zarębą i zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, Maja natomiast przegrała 1:3 z Antoniną Zembowicz. Ostatecznie Maciek w finale kwalifikacji, które były jednocześnie półfinałem zmagań o medale Mistrzostw Mazowsza przegrał 1:3 z Piotrem Łąckim. W ostatnim tego dnia meczu singlowym pokonał natomiast Karola Szeszko 3:1 i zdobył brązowy medal Mistrzostw Mazowsza Juniorów w grze pojedynczej.

W grze podwójnej wśród juniorek zgłosiły się tylko 3 pary, więc wiadomo było że każda z zawodniczek wróci z turnieju z medalem. Ostatecznie złoty medal wywalczyła Gosia Majchrzak, grająca w parze z Antoniną Zembowicz, które 3:0 pokonały naszą klubową parę – Maję Świderską i Maję Chuderską oraz 3:2 Magdalenę Zatykę i Emilię Laskowską. W ostatnim pojedynku tego turnieju nasze Maje przegrały 0:3 z Zatyką i Laskowską, w związku z czym skończyły zmagania z brązowym medalem. Wśród juniorów od 1/8 swoje zmagania zaczął Łukasz w parze z Pawłem Jankowskim i na tym etapie odnieśli zwycięstwo 3:1 nad duetem braci Milczarskich z Gostynina. W ćwierćfinale również udało się odnieść zwycięstwo – 3:2 po zaciętym meczu z Patrykiem Dubiniakiem i Miłoszem Zarębą. Na tym etapie zwycięstwo odnieśli również Maciek i Miłosz, którzy pokonali Piotr Czernego i Patryka Ptasińskiego. Półfinały niestety nie poszły po naszej myśli i obie nasze pary musiały uznać wyższość rywali. Łukasz i Paweł przegrali 0:3 z Piotrem Łąckim i Feliksem Gulanem, a Maciek i Miłosz 1:3 z Oliwierem Panasiukiem i Karolem Szeszko. W meczu o brąz minimalnie lepsi okazali się Maciek i Miłosz, którzy ograli Łukasza i Pawła 3:2.

Miejsca naszych zawodników:

KWALIFIKACJE DO MP:

2 – Maciej Janik, Hubert Żółkiewski

5-8 – Miłosz Grabowski, Franciszek Ciruk

9-12 – Łukasz Krokowski

13-16 – Marceli Leszczyński

25-32 – Kacper Sikora

TURNIEJE FINAŁOWE MISTRZOSTW MAZOWSZA:

3 – Maciej Janik

4- Małgorzata Majchrzak

6 – Maja Chuderska

7 – Maja Świderska

GRY PODWÓJNE:

1 – Małgorzata Majchrzak/Antonina Zembowicz (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

3 – Maciej Janik/Miłosz Grabowski, Maja Chuderska/Maja Świderska

4 – Łukasz Krokowski/Paweł Jankowski (UKS Return Piaseczno), Hubert Żółkiewski/Adam Osica (GKTS Wiązowna)

5-8 – Franciszek Ciruk/Marceli Leszczyński

Martyna Sochocka Indywidualną Mistrzynią Mazowsza Młodziczek 2026! Imierska i Sochocka ze srebrem w grze podwójnej!

30.03.2026
Martyna Sochocka Indywidualną Mistrzynią Mazowsza Młodziczek 2026! Imierska i Sochocka ze srebrem w grze podwójnej!

Za nami Mistrzostwa Mazowsza Młodzików 2026, rozegrane w sobotę 28 marca na warszawskim Targówku. Poprzedzone one zostały turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Młodzików 2026, w którym startowało 41 dziewcząt i 56 chłopców. Do turnieju ogólnopolskiego awans uzyskiwało po dwóch najlepszych zawodniczek i zawodników. Wśród startujących nie zabrakło licznej reprezentacji naszego klubu – 11 dziewcząt i 5 chłopców:

➡️dziewczynki:
Brandebura Oliwia
Dubrow Małgorzata
Dubrow Barbara
Imierska Kornelia
Paszkowska Wiktoria
Nyc Olga
Brodewicz Hanna
Wiśniewska Maja
Gara Julia
Małecka Adrianna
Piotrowska Adrianna
➡️chłopcy:
Domała Nataniel
Wyszkowski Wojciech
Wysokiński Bartosz
Dąbrowski Szymon
Jaworski Michał

Po zaciętych starciach zwyciężczynią turnieju kwalifikacyjnego okazała się nasza Kornelia Imierska! Z udziału w kwalifikacjach z racji wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim zwolniona była Martyna Sochocka, która swoje zmagania rozpoczynała od turnieju finałowego o medale Mistrzostw Mazowsza.

TURNIEJ ELIMINACYJNY:

Od samego początku intensywność zmagań, z racji ilości uczestników, była bardzo wysoka. Po ponad 1,5h walki wyłonionych zostało najlepszych 16 zawodników i zawodniczek. W tym gronie znalazło się pięcioro naszych zawodników: Kornelia Imierska, Małgorzata Dubrow, Oliwia Brandebura i Wiktoria Paszkowska wśród młodziczek oraz Nataniel Domała w gronie młodzików. Bardzo blisko awansu do tego grona była również Olga Nyc, która swój mecz przegrała minimalnie 2:3. Runda o awans do ćwierćfinału również była dla nas bardzo pomyślna – z powyższego grona z dalszej rywalizacji w głównej drabince odpadła tylko Wiktoria Paszkowska po porażce z Hanną Oberdą (KS Sokół Serock), pozostali zdołali dość pewnie wywalczyć awans do ćwierćfinałów. W nim graliśmy ze zmiennym szczęściem – do decydującej fazy w walce o awans o wyjazd na Mistrzostwa Polski pozostały Małgorzata Dubrow (3:0 z Hanną Dziewit-Krasińską, UKS Lupus Kabaty Warszawa) i Kornelia Imierska (3:0 z Polą Krzemińską, MUKS Start Nadarzyn). Z turniejem głównym pożegnali się natomiast Oliwia Brandebura (1:3 z Hanną Oberdą) i Nataniel Domała (0:3 z Szymonem Kowalskim, ULKS Victoria Jedlińsk). Kornelię i Gosię czekały wobec tego mecze, których stawką był wyjazd na Mistrzostwa Polski. Oba starcia były bardzo emocjonujące i trzymały w napięciu do samego końca. Ostatecznie Kornelia pokonała 3:2 Apolonie Kulpę-Księżopolską, a Gosia uległa 2:3 Hannie Oberdzie, dla której było to trzecie zwycięstwo z rzędu nad którąś z reprezentantek KTS-u. W meczach o poszczególne miejsca Kornelia pokonała Oberdę 3:2 i została zwyciężczynią turnieju kwalifikacyjnego. Gosia natomiast, ze względu na odnowienie kontuzji z którą zmagała się w ostatnich tygodniach, kreczowała w meczu z Kulpą-Księżopolską i zakończyła zmagania eliminacyjne na 4. miejscu. Nataniel i Oliwia, po rozegraniu dwóch meczów o miejsca ostatecznie zakończyli zmagania odpowiednio na 7 i 8 miejscu.

Miejsca naszych reprezentantów w Kwalifikacjach Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików:

1.Kornelia Imierska

4. Małgorzata Dubrow

7. Nataniel Domała

8. Oliwia Brandebura

13-16. Wiktoria Paszkowska

17-20. Barbara Dubrow, Olga Nyc

25-32. Adrianna Małecka, Hanna Brodewicz, Julia Gara

33-48. Adrianna Piotrowska, Maja Wiśniewska, Michał Jaworski

49-64. Wojciech Wyszkowski, Szymon Dąbrowski, Bartosz Wysokiński.

TURNIEJ FINAŁOWY:

Po zmaganiach eliminacyjnych czekał nas turniej finałowy o Mistrzostwo Mazowsza. Wśród młodziczek stawka 4 zawodniczek zwolnionych z kwalifikacji z racji wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim została uzupełniona kolejnymi czterema najlepszymi zawodniczkami turnieju kwalifikacyjnego. W tej sytuacji w pierwszej rundzie, czyli ćwierćfinale Kornelia trafiła na Wiktorię Piasecką z KS Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Po zaciętej walce nasza zawodniczka ostatecznie przegrała ten mecz 1:3 i skończyła turniej na miejscach 5-8. Równolegle powinien odbyć się nasz klubowy pojedynek pomiędzy Gosią Dubrow a Martyną Sochocką. Z racji urazu Gosi mecz ten się nie odbył i Martyna bez gry awansowała do półfinału. Gosia, podobnie jak Kornelia, została sklasyfikowana na miejscach 5-8. W półfinale Martyna zmierzyła się z Wiktorią Piasecką. Mecz od początku był dla naszej zawodniczki szarpany i nerwowy, ale ostatecznie po pięciosetowym boju zawodniczka KTS-u zameldowała się w finale. W nim po bardzo pewnej i spokojnej grze pokonała 3:0 inną reprezentantkę klubu z Grodziska Mazowieckiego – Amelię Bukowską – dzięki czemu obroniła wywalczony przed rokiem tytuł Indywidualnej Mistrzyni Mazowsza Młodziczek!

Miejsca naszych reprezentantek w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa:

1.Martyna Sochocka

5-8. Kornelia Imierska, Małgorzata Dubrow.

 

TURNIEJ GRY PODWÓJNEJ:

Z racji zmiany przepisów od tego sezonu w turnieju deblowym startowało jedynie po 12 par młodziczek i młodzików, wyłonionych na podstawie najwyższej sumy punktów danej pary. Bardzo dobrze zaprezentowały się Kornelia i Martyna, która bez problemów zameldowały się w finale. W nim po czterosetowej walce musiały uznać wyższość rywalek z Grodziska Mazowieckiego – Amelii Bukowskiej i Wiktorii Piaseckiej. Tuż za podium znalazł się Nataniel Domała, grający w parze z Szymonem Kowalskim z Victorii Jedlińsk. Na miejscach 9-12 znalazły się Barbara Dubrow i Olga Nyc. Oliwia i Gosia, z racji urazu naszej zawodniczki, ostatecznie nie przystąpiły do rywalizacji mimo uzyskania prawa startu na podstawie wysokiego rankingu.

Indywidualne Mistrzostwa Województwa, gra podwójna:

Dziewczęta:

2. Martyna Sochocka/Kornelia Imierska

Chłopcy:

4. Nataniel Domała/Szymon Kowalski (ULKS Victoria Jelińsk)

Za nami druga kolejka NLTS edycji zima-wiosna 2026!

23.03.2026
Za nami druga kolejka NLTS edycji zima-wiosna 2026!

W drugim turnieju ligowym w 1. lidze najlepszy okazał się ponownie Szymon Dubrow, który w tym razem w finale pokonał 3:1 Rafała Guzka. W meczu o trzecie miejsce, lepszy od Roberta Fabera był Marcin Dąbrowski, który wygrał w tym pojedynku 3:0.

Podium 1. liga:
1. Szymon Dubrow
2. Rafał Guzek
3. Marcin Dąbrowski

 

W drugiej lidze zagraliśmy systemem grupowo-pucharowym. Z dwóch grup do półfinałów awansowały po dwie osoby. Do finału dotarł Michał Mróz i Krystian Grabowski. Zwycięzcą został Michał Mróz, który zrewanżował się Krystianowi za porażkę na etapie grupowym. W meczu o trzecie miejsce Marek Mośkiewicz wygrał z Tomaszem Gołębiewskim.

Podium 2. liga:
1. Michał Mróz
2. Krystian Grabowski
3. Marek Mośkiewicz

Pełne wyniki i klasyfikacja generalna -> TUTAJ

Kolejny turniej nasi ligowcy rozegrają 17.04.2026 r.

WTT Youth Contender: Międzynarodowe przetarcie naszych zawodników!

10.03.2026
WTT Youth Contender: Międzynarodowe przetarcie naszych zawodników!

Zawody z serii World Table Tennis to najwyższa „półka” startów, w jakiej możemy brać udział. Do Władysławowa przyjechała silna reprezentacja Chin, w której znaleźli się medaliści Mistrzostw Świata. Te zawody dla naszych zawodników były znakomitą okazją do gier punktowych z zawodnikami z całego świata. Zebraliśmy ogromne doświadczenie i zdajemy sobie sprawę ile pracy jeszcze przed nami.

Turniej rozpoczął się 4 marca od kategorii U-13, w której wystartowała Martyna Sochocka oraz U-17, w której udział wzięli: Miłosz Grabowski oraz Hubert Żółkiewski. Martyna minimalnie 2:3 przegrał mecz o wyjście z grupy z reprezentantką Ukrainy. Jak się później okazało – finalistką całego turnieju. Hubert i Miłosz również nie awansowali z grupy do dalszego etapu. Hubert rywalizował z starszymi kolegami, ponieważ jego docelową kategorią jest U-15. Miłosz trafił na rywali z Czech oraz Ukrainy. Szczególnie mecz z reprezentantem Ukrainy pokazał, że potrafi rywalizować nie będąc faworytem i kiedy uwierzył w siebie był bliski do doprowadzenia do wyniku 2:2 i realnej walki o wyjście z grupy.

Kolejny dzień zmagań to gry mieszane. Nasza para: Martyna Sochocka/Hubert Żółkiewski po dobrej grze i zwycięstwie w pierwszej rundzie 3:0, rozegrali trudne spotkanie z Litwinami. Tam niestety byliśmy wolniejsi, słabiej serwowaliśmy i wyraźna porażka 0:3 pokazała spore braki w tej konkurencji.

Kolejne dwa dni to rywalizacja w kategoriach U-15 oraz U-19. Bardzo dobry występ zanotowała Martyna, która awansowała z drugiego miejsca z grupy, a blisko była sprawienia niespodzianki z faworyzowaną reprezentantką Szwajcarii. Po świetnym meczu, minimalnie uległa 2:3. W turnieju głównym trafiła na bardzo dobrze wyszkoloną zawodniczkę z Francji i przegrała 0:3. Ze swojej grupy w kategorii U-15 awansował Hubert Żółkiewski, lecz w turnieju głównym odpadł w pierwszej rundzie. Świetną grę z reprezentantem Chin, medalistą Mistrzostw Świata zagrał Miłosz Grabowski. Możliwość zagrania tego meczu była ważna dla naszego zawodnika. Przegrał 0:3, lecz nie wystraszył się rywala i jak sam później powiedział, warto dalej pracować, aby stawiać czoła takim wyzwaniom.

WTT Youth Contender to kolejna dawka doświadczenia. Spróbujemy teraz „przekuć” to w coś pozytywnego.