W sobotę 9 maja na warszawskim Targówku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza 2026. W turnieju tym reprezentowali nas: Zuzanna Pawelec, Jakub Konieczny i Jakub Wieczorek. Zuzia okazała się tego dnia bezbłędna – triumfowała zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i deblowej!
GRA POJEDYNCZA:
Wśród kobiet zawodniczki, ze względu na skromną obsadę, zaczynały turniej finałowy od etapu półfinału. W nim Zuzia pokonała 3:0 Amelię Kotarską z Returnu Piaseczno i błyskawicznie zameldowała się w finale. W nim stoczyła niezwykle zacięty pojedynek z Anną Kubiak z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Nasza zawodniczka obroniła w czwartym secie cztery piłki meczowe, wykorzystała pierwszą i jedyną piłkę setową i doprowadziła do tiebreaka. W nim już od pierwszej piłki pewnie kontrolowała przebieg seta, ostatecznie triumfując 11:5 i zdobywając złoty medal.
Wśród mężczyzn rywalizacja rozpoczynała się od turnieju eliminacyjnego. Jego triumfator otrzymywał prawo startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz, wraz z finalistą, awans do turnieju finałowego o tytuł Mistrza Mazowsza, gdzie czekało już dwóch zawodników posiadających limit do startu w Mistrzostwach Polski – Kacper Weikum oraz Krzysztof Stąporek. W pierwszej rundzie, a więc w 1/8 finału rywalizował Kuba Wieczorek, Kuba Konieczny na tym etapie miał tzw. ,,wolny los”. Niestety Kuba musiał uznać wyższość Miłosza Bali z Pałacu Młodzieży Warszawa i rywalizację musiał kontynuować w turnieju pocieszenia. Na etapie ćwierćfinału Kuba Konieczny pokonał 3:0 Jana Zgórkę z Maxi Plast Ząbki, awansując do półfinału. W nim na naszego reprezentanta czekał faworyt zmagań eliminacyjnych – Krzysztof Majewski. Mimo ambitnej walki w każdym secie Kuba doznał porażki 0:3 i również pozostała mu gra w turnieju pocieszenia. W nim o awans do czołowej ,,8″ w pierwszej kolejności podszedł Kuba Wieczorek. Po zaciętej rywalizacji nasz zawodnik niestety musiał uznać wyższość Wojciecha Grabarskiego z KTS Kozienice i zakończył zmagania na miejscach 9-12. Dwie rundy później szansę do ,,pomszczenia” kolegi z drużyny miał Kuba Konieczny, który miał zmierzyć się z Grabarskim. Po pięciosetowym boju nasz zawodnik odniósł zwycięstwo i stanął przed szansą zajęcia 3 miejsca w turnieju eliminacyjnym. Z szansy tej skorzystał w 100%, pokonując najwyżej rozstawionego w turnieju Borysa Massalskiego z Returnu Piaseczno 3:2 w setach.
GRA PODWÓJNA:
Gra podwójna wśród kobiet to jeden pojedynek, który miał wyłonić Mistrzynie Mazowsza. W nim Zuzia, w parze z Dorotą Sass ze Startu Nadarzyn, pewnie pokonały 3:0 Amelię Kotarską i Annę Kubiak, dzięki czemu nasza zawodniczka zdobyła tego dnia dublet złotych medali! Mężczyźni rozpoczęli z kolei swoje zmagania od ćwierćfinału. W nim Kuba Konieczny i Kuba Wieczorek pewnie 3:0 pokonali duet z Pałącu Młodzieży Warszawa – Miłosza Balę i Antoniego Gontarza. W starciu półfinałowym nasz duet doznał porażki 1:3 z Kacprem Weikumem (Return Piaseczno) i Krzysztofem Stąporkiem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). W meczu o brązowy medal nasi zawodnicy przegrali 0:3 z duetem z Returnu Piaseczno – Borysem Massalskim i Mateuszem Burakowskim, w związku z czym zmagania skończyli tuż za podium.
WYNIKI:
Młodzieżówki – turniej finałowy:
🥇- Zuzanna Pawelec
Młodzieżowcy – turniej eliminacyjny:
3 – Jakub Konieczny
9-12 – Jakub Wieczorek
Gra podwójna:
🥇- Zuzanna Pawelec/Dorota Sass (Start Nadarzyn)
4 – Jakub Konieczny/Jakub Wieczorek