Podwójnie złota Martyna! Kornelia z brązem w deblu na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

W sobotę, 23 maja 2026 r. w Chotomowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, podczas których wystąpili: Martyna Sochocka, Kornelia Imierska, Oliwia Brandebura, Małgorzata Dubrow oraz Nataniel Domała. Martyna będąc w świetnej dyspozycji sięgnęła po złote medale zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej! Natomiast Kornelia zdobyła brązowy medal w grze podwójnej!

Martyna z racji rozstawienia swoje zmagania w grze pojedynczej rozpoczęła od 2. rundy, pokonując po kolei Hannę Oberdę (Sokół Serock) 3:1, Amelię Pazik (Dekorglass Działdowo) 3:0, Marię Angowską (Dekorglass Działdowo) 3:0 i w emocjonującym finale pokonując Amelię Bukowską (Bogoria Grodzisk Maz.) 3:2!

Natomiast w grze podwójnej Martyna razem z Marią Licznerską (Ostródzianka) zanim sięgnęły po złote medale, pokonały m.in. w półfinale parę Kornelia Imierska (KTS Nowy Dwór Maz.)/Julia Sawczuk (Ostródzianka), dzięki czemu na podium uplasowały się dwie zawodniczki KTS-u! Mniej szczęścia miał nasz jedyny młodzik – Nataniel, który w parze z Wiktorem Marcem po bardzo zaciętym meczu, w piątym secie musieli uznać wyższość parze Alan Danowski (ABS Żak Pisanica)/Szymon Foks (UWM Olsztyn).

Gra pojedyncza:

1.Martyna Sochocka

7-8. Kornelia Imierska

9-12. Małgorzata Dubrow

17-20. Oliwia Brandebura, Nataniel Domała

Gra podwójna:

1.Martyna Sochocka (KTS Nowy Dwór Maz.)/Maria Licznerska (Ostródzianka)

3. Kornelia Imierska (KTS Nowy Dwór Maz.)/Julia Sawczuk (Ostródzianka)

5-8. Nataniel Domała (KTS Nowy Dwór Maz.)/Wiktor Marzec (Broń Radom)