W miniony weekend zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Wśród startujących z racji wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim znalazła się Zuzia Pawelec. W grze drużynowej została powołana do drużyny województwa mazowieckiego.
Zmagania rozpoczęła właśnie wspomniana gra drużynowa. W niej wraz z koleżankami z klubu Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz Start Nadarzyn awansowała do ćwierćfinału. Tam niestety nasza drużyna przegrała 3:0 z zespołem Politechniki Rzeszowskiej. Wszystkie trzy gry były wyrównane, lecz padły łupem rywalek.
Turniej singlowy to najlepszy występ Zuzi podczas tych mistrzostw. W 1/16 pokonała 4:2 Maję Kurzawską (Energa Manekin Toruń), która jest niewygodna dla naszej zawodniczki. W grze o czołową „ósemkę” zwyciężyła z Oliwią Wątor, z którą dzień wcześniej przegrała podczas zmagań drużynowych. Pokonanie wyżej notowanej rywalki i to w pewnym stylu było bardzo budujące. Gra o medal to spotkanie z Iloną Sztwiertnią, jedną z faworytek zawodów. Grająca na co dzień w Ekstraklasie Kobiet rywalka wygrała 4:1, lecz Zuzia pokazała dobry tenis stołowy. Jak się później okazało to właśnie Ilona została Mistrzynią Polski, a w całym turnieju straciła tylko jednego seta…z naszą Zuzią.
Największy niedosyt pozostanie w grze podwójnej. W parze z Sylwią Rajkowską (MRKS Gdańsk) awansowały do ćwierćfinału, gdzie w pierwszy secie prowadziły 10:7. Przegrana po grze „na przewagi”, a następnie dwa gładkie zwycięskie sety. Było prowadzenie 2:1, a mogło być 3:0 i zapewniony medal. Rywalki zmieniły taktykę, zagrały lepiej, skuteczniej i po pięciu setach to one zameldowały się w strefie medalowej. Szkoda tej szansy.
To był ostatni start Zuzi Pawelec w sezonie 2025/2026. Niedługo czas na podsumowanie całego sezonu.
