HISTORYCZNY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI DLA KTS-u !!!

Mistrzostwa Polski Młodzików, które w dniach 07-10.05.2026 odbyły się w Gliwicach zapisały się na zawsze na karcie historii naszego klubu. Po prawie 7 latach działalności nasze podopieczne zdobyły pierwszy medal Mistrzostw Polski. Dokonała tego drużyna Młodziczek w składzie: Martyna Sochocka, Kornelia Imierska oraz Oliwia Brandebura. Podczas tych samych zawodów kolejny medal zdobyła Martyna Sochocka, która stanęła na podium w konkurencji gry podwójnej.

Drużyna młodziczek rozstawiona była z numerem czwartym i zapewne apetyt na sukces był duży. Wiedzieliśmy jednak, że droga do podium jest długa i trudna. Starcie o awans z grupy do czołowej „8” zapowiadało się wymagająco, a rywal z Działdowa również chciał pokusić się o zwycięstwo w grupie. Nasze dziewczyny zagrały to spotkanie rewelacyjnie i bez straty seta w trzech pojedynkach wygrały pewnie 3:0. Los w meczu o medal przydzielił nam zespół z Nowego Targu. Porażka w pierwszym singlu Kornelii nie podcięła skrzydeł naszej drużynie. Zdecydowana liderka zespołu – Martyna Sochocka pewnie pokonywała dwie swoje rywalki,  a dodatkowy punkt w grze podwójnej sprawił, że wygrywamy 3:1 i zapewniamy sobie medal. W półfinale niestety ulegliśmy rozstawionej z numerem pierwszym drużynie z Ostródy i ostatecznie zapewniliśmy sobie HISTORYCZNY brązowy medal Mistrzostw Polski.

Martyna Sochocka i Kornelia Imierska brały również udział w zmaganiach indywidualnych. Znakomicie w grze podwójnej spisała się Martyna, która w parze z Anelią Jabłońską (LUKS Chełmno) stanęła na najniższym stopniu podium i do naszej puli medalowej dorzuciła drugi brązowy krążek. W grze mieszanej również była bardzo blisko strefy medalowej, ale w ćwierćfinale wraz z Miłoszem Grocholskim (ZKS Zielona Góra) uległa 1:3 i ostatecznie zajęli miejsca w przedziale 5-8. Kornelia jest pierwszoroczną młodziczką i w przyszłym sezonie nadal będzie występować w tej kategorii wiekowej. Jej celem, zadaniem było pokazanie się z jak najlepszej strony i walka o punkty do klasyfikacji generalnej. Nasze zawodniczki ostatecznie plasowały się na następujących miejscach:

Gra drużynowa3. miejsce – BRĄZOWY MEDAL !

Gra pojedyncza: Martyna Sochocka – 9-16, Kornelia Imierska – 49-64

Gra podwójna: Martyna Sochocka (w parze z Anelią Jabłońską z LUKS Chełmno) – 3. miejsce – BRĄZOWY MEDAL !, Kornelia Imierska (w parze z Wiktorią Piasecką z Bogorii Grodzisk Mazowiecki) – 9-16

Gra podwójna mieszana: Martyna Sochocka (w parze z Miłoszem Grocholskim z ZKS Zielona Góra) – 5-8, Kornelia Imierska (w parze z Szymonem Kowalskim z Victorii Jedlińsk) – 33-64.

 

Szczegółowe wyniki – TUTAJ