W sobotę 16 maja na warszawskim Targówku rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza w kategoriach: młodzik, kadet, junior. Uczestniczyły w nich cztery nasze drużyny: młodzicy, młodziczki, kadeci i juniorki. Drużyna juniorów w ostatniej chwili wycofała się z udziału ze względu na chorobę jednego z naszych zawodników.
MŁODZICZKI:
Nasze młodziczki jechały na ten turniej z jednym głównym założeniem – powalczyć o tytuł Drużynowych Mistrzyń Mazowsza z Mistrzyniami Polski sprzed tygodnia z Gliwic – drużyną KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Przed tym starciem nasze dziewczyny, podobnie jak zawodniczki z Grodziska Mazowieckiego pokonały po 3:0 drużynę Sokoła Serock. Starcie o złoto rozpoczęło się bardzo zacięcie. Najpierw Kornelia Imierska 1:3 przegrała z Wiktorią Piasecką, a następnie Martyna Sochocka po obronieniu 6 piłek meczowych pokonała 3:2 Amelię Bukowską. W meczu deblowym to jednak rywalki z Grodziska okazały się mocniejsze. Po pierwszym secie, w którym nasze zawodniczki miały dwie piłki setowe, to grodziszczanki przejęły kontrolę nad spotkaniem, wygrywając je 3:0. W następnej, decydującej grze Kornelia przegrała z Amelią Bukowską 1:3 i w związku z tym to drużyna Bogorii wygrała finałowy mecz 3:1 i do złota Mistrzostw Polski dołożyła krążek tego samego koloru na Mistrzostwach Mazowsza. Nasze zawodniczki skończyły zmagania ze srebrem.
MŁODZICY:
Jedna z najbardziej ,,kolorowych” drużyn na sali dostarczyła nam tego dnia mnóstwa emocji. Zespół złożony z Nataniela Domały i będącego wciąż jeszcze skrzatem Szymka Dąbrowskiego zmagania rozpoczęła od ćwierćfinału gdzie, podobnie jak w turnieju eliminacyjnym do MP miesiąc temu, ich rywalami okazała się warszawska Spójnia. Znów kluczowy wydawał się być debel. Miesiąc temu gra przegrana 1:3, dzisiaj po miesiącu aktywnych treningów, okazała się zwycięska i kluczowa. Wynik 3:1 w deblu przy dwóch singlowych wygranych Nataniela dał naszym chłopakom awans do półfinału! W nim czekali już na nich najwyżej rozstawieni i jak się okazało późniejsi Mistrzowie Mazowsza – GKTS Wiązowna. Rywale postawili bardzo trudne warunki i pokonali naszych reprezentantów 3:1. Honorowy punkt wywalczył Nataniel, który 3:2 pokonał Wiktora Grzybowskiego. Mecz o 3. miejsce z drużyną Budzich Piastów był od początku bardzo zacięty. Zaczęło się od dwóch szybkich zwycięstw liderów drużyn – Nataniela po stronie KTS-u i Juliana Tusińskiego po stronie Piastowa. Gra deblowa trzymała w napięciu do samego końca. Nasi zawodnicy prowadzili już 2:1 i 10:8, lecz ostatecznie nie dali rady wygrać tego seta. W tiebreaku lepsi okazali się zawodnicy z Pruszkowa i to oni wyszli na prowadzenie 2:1 w całym meczu. Aby wygrać mecz i wywalczyć brązowy medal nasi zawodnicy potrzebowali wygrać dwie kolejne gry. Niestety Nataniel w swoim pojedynku nie dowiózł prowadzenia 2:1 z Tusińskim, ostatecznie przegrywając 2:3, 11:13 w piątym secie i w związku z tym nasza drużyna przegrała 1:3 i zakończyła turniej na miejscu 4-tym, co i tak należy traktować jako ogromny sukces.
KADECI:
Kadeci, podobnie jak młodzicy, zaczęli zmagania od ćwierćfinału i również jak młodzicy trafili na rywali z tego samego etapu z turnieju eliminacyjnego – drugi zespół Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Dwa pierwsze single poszły na remis i przed deblami mieliśmy wynik 1:1. Od tego momentu jednak nasi zawodnicy wrzucili wyższy bieg i pewnie wygrali następne gry, uzyskując awans do półfinału. W nim również powtórka z rozrywki – pierwszy zespół Bogorii na drodze do finału. Mimo ambitnej walki nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali 3:1. Honorowy punkt wywalczył Hubert Żółkiewski, który 3:2 pokonał Piotra Zioło. Mecz o 3. miejsce miał niemal identyczny przebieg, a rywalami naszych zawodników byli zawodnicy Lupusu Kabaty Warszawa. Tutaj również rywale naszych zawodników okazali się lepsi, wygrywając 3:1. Tym razem honorowy punkt wywalczył Franciszek Ciruk, który 3:1 pokonał Piotra Kuśmierowskiego. Ostatecznie kadeci, podobnie jak młodzicy, skończyli zmagania tuż za podium.
JUNIORKI:
Nasze juniorki miały zmierzyć się bezpośrednio o złoty medal z jedyną oprócz nich zgłoszoną do turnieju drużyną – MUKS Start Nadarzyn. Niestety rywalki z powiatu pruszkowskiego nie dotarły na turniej, w związku z czym nasze juniorki bez gry zostały złotymi medalistkami Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Juniorek.